پ
پ

راه اندازی هتل در نوشهر | اگر بخواهیم هتلی را تاسیس کنیم در ابتدا باید به بررسی هزینه ها بپردازیم که این هزینه ها ناشی از شهر مورد نظر، متراژ و زیربنای هتل، تعداد اتاقها، محل احداث هتل و دیگر امکانات و استانداردها مورد نظر می باشد.

هتل توریستی ایران

مراحل ساخت هتل

زائرین ابتدا باید طرح توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تایید شود. بنا بر نظر اداره مربوطه حداقل متراژ زمین موردنظر ۵۰۰ متر مربع باید باشد و اگر قصد سرمایه گذاری در یک مراحل ساخت هتل مجموعه گردشگری نیز داشته باشید باید متراژی حدود ۵۰۰۰ متر مربع را در نظر داشته باشید. شرایط تاسیس مسافرخانه نیزاز طریق همین اداره و سازمان مربوطه باید انجام شود.

سرمایه لازم برای احداث هتل

هزینه ساخت هتل قاعدتا با متراژ گفته شده ابتدا باید از سرمایه کافی برخوردار بوده و بعد اقدام به احداث و ساخت هتل شود چرا که یکی از مشاغلی است که در ابتدای کار با انواع و اقسام موارد کوچک و بزرگ رو به رو خواهند شد و تمامی اینها نیازمند سرمایه اولیه بالا است تا بتوانند بعد از احداث و راه اندازی آن سرمایه خود را بازگردانند و سپس به سوددهی برسند. درواقع میزان سرمایه لازم برای هر کاری مراحل ساخت هتل و راه اندازی یک کسب و کار نیازمند این است که از مقدار پول اولیه خود اطمینان داشته باشید.

راه اندازی هتل در نور

واگذاری هتل

می توان با هر مقدار از سرمایه ایی که فرد دارد کسب و کار متناسب با آن را شروع کند اما برای احداث هتل این موضوع کمی متفاوت است و در اصل باید سرمایه اولیه از مقدار بالایی برخوردار باشد به طوریکه ارقام آن برای ساخت انواع هتل و مسافرخانه عبارتند از: هتل پنج ستاره و چهار ستاره مبلغی حدود ۱۰۰ میلیارد تا ۳۰۰ میلیارد که کاملا بستگی به نوع سرویس و خدماتی است که در نظر می گیرید. (البته این مراحل ساخت هتل نکته باید مدنظر قرار بگیرید این مبالغ کاملا تقریبی گفته شده اند و با توجه به تحریم ها و نوسانات ارز مشکلاتی که وجود دارند ممکن این مبلغ حتی بیشتر از حد تصور نیز باشد.

طراحی هتل

هتل دو و سه ستاره مبلغی حدود ۱۵۰ میلیارد هزینه بر خواهد بود. البته لازم به ذکر است که شرایط تاسیس هتل سنتی کاملا متفاوت است زیرا از دکوراسیون داخلی و خارجی، نمای بیرون و داخلی، نوع سرویس دهی و … کاملا متفاوت می باشد. ضمن اینکه شرایط تاسیس مسافرخانه نیز کاملا فرق میکند چون در مسافرخانه شما دیگر خدمات ویژه و یا هر نوع سرویس دیگری که مانند هتل پنج ستاره یا مراحل ساخت هتل کمتر را نخواهید داشت اما در مقابل باید قواعد دیگری را رعایت کرد که در این مطلب هتل سازی نمی گنجد.

راه اندازی هتل در نوشهر

مشکلات هتلداری

همانطور که واضح است اقامت داشتن در هتل ها کاملا بستگی به فرد دارد که چه نوع هتلی را برای اقامت داشتن انتخاب کند. مواردی مانند: اتاق مورد نظر و تجهیزات آن، کیفیت غذای هتل، نمای هتل به اوقات خوشی را در هتل بگذرانند برای فرد بسیار مهم است. اگر تمامی موارد برای گردشگران رعایت نشوند و به نحوی خاطر آنها را آزرده کنند رفته رفته از مراجعه کنندگان آن نیز کاسته می شود و این در مدت مراحل ساخت هتل زمان می توانند به کاهش سوددهی و درآمد هتلداری تجهیزات هتل بیانجامد.

شرایط وام ساخت هتل آپارتمان

طراحی هتل در طول تاريخ مسافران براي استراحت و غذا به مكان‌ها و استراحت‌گاه‌هاي عمومي پناه برده‌اند. روم باستان هنگامي كه به اوج قدرت خود رسيده بود تعداد زيادي مسافرخانه در مسير راه‌هاي عمومي و پناهگاه‌ها يا استراحتگاه‌ها ايجاد كرده بود. اين ها بيشتر براي مقامات دولتي و شخصيت‌هاي كشوري اهميت داشتند. زوار كه به محل‌هاي زيارتي مي رفتند، ساخت هتل مي‌توانستند ساخت تالار در اين مكان‌ها استراحت كنند و غذاي مورد نياز را به دست آورند.

مجوز هتل سنتی

مهمان پذيرهايي كه جنبه بازرگاني داشتند در سده پانزدهم در اروپا به وجود آمدند. ساخت هتل نخستين اين نوع مهمان پذيرها با نام «تختخواب و صبحانه» به وجود آمد كه افراد در خانه‌هاي شخصي به مراحل ساخت هتل قيمت‌هاي اندك از مسافران پذيرايي مي‌كردند. در همين زمان كساني كه مالك قطعه‌هاي بزرگي از زمين بودند، كلبه‌هاي كوچكي بر روي زمين‌هاي خود (به نام خود) مي‌ساختند و از افراد پذيرايي مي كردند.

تسهیلات برای ساخت هتل

طراحی هتل در سده شانزدهم جاده‌سازي و مسافرت دريايي موجب افزايش مسافران گرديد و در نتيجه بر تعداد مسافرخانه‌ها و كلبه‌هايي كه به گونه‌اي از مهماناني پذيرايي مي‌كردند افزوده شد. در آخرين سال‌هاي سده هفده و نخستين سال‌هاي سده هجده تشكيلاتي براي پذيرايي مهمانان به وجود آمد كه نمونه‌هاي نخستين از مهمانخانه‌هاي امروز است. در سال ۱۷۷۴ نخستين ميهمانخانه (هتل)‌ مراحل ساخت هتل در لندن گشايش يافت؛ پس از آن در ۱۷۹۴ «سيتي هتل» در نيويورك گشايش يافت.

راه اندازی هتل در نوشهر

راه اندازی هتل در نوشهر

هتل توریستی ایران

سرمایه و هزینه لازم برای ساخت هتل

در ايالت متحده امريكا نخستين مهمانخانه (هتل) با تجهيزات و تسهيلات امروزي در سال ۱۸۹۲ در بستن‏ ماساچوست‏ ساخته شد كه نام آن «ترمانت هاس» بود. اين مهمانخانه داراي تعداد راهرو، اتاق خواب، اتاق پذيرايي، طراح نقشه اتاق رخت كن و حمام بود. طراحی هتل در پاريس، هتل ريتز، در لندن، ساوي و در سنگاپور رافلز نمونه‌هايي پذيرايي، نوآوري‌هايي مشاهده شد.

اصول طراحی هتل

از هتل و هتلداري در ايران از زمان دور اطلاعي در دست نيست. در تاريخ معماری ايران، نام هتل همواره با فعاليت‌هاي تجاري و در پاره‌اي موارد با سفرهاي زيارتي همراه بوده است. طراحی هتل تنها اطلاعات موجود كاروانسراها و چاپارخانه‌هاي عهد هخامنشيان محدود مي‌شود و پس از آن با كاروانسراهاي ايران در عهد صفويه و ايجاد آب انبارها براي رفاه مسافران برخورد مي شود ساخت هتل كه تقريباً در تمام ايران مراحل ساخت هتل در طول مسير شاهراه‌هاي آسيايي خاور دور به وجود آمده‌اند و هنوز در گوشه و كنار بقاياي آنها ديده مي‌شود.

چه شهرهایی برای ساخت هتل مناسب هستند؟

مسئله اصلی برای ورود به صنعت گردشگری و هتلداری، انتخاب منطقه آن است. پاسخ این سؤال در شرایطی که کشور ایران دارد بسیار آسان است. در مناطقی باید به ساخت هتل اقدام شود که گردشگر و اقامت چندین روز در آن‌ها صورت می‌گیرد. در این بین شهرهایی مانند بندرانزلی، قزوین و ایلام شهرهایی هستند که مسافران اقامتی کمتری دارند و بیشتر نقش راه را برای شهرها بازی می‌کنند. مراحل ساخت هتل احداث متل و رستوران‌های سرراهی برای این گونه شهرها بسیار مناسب‌تر است.

برای أخذ هر نوع مجوز گردشگری و موافقت اصولی و کاربری گردشگری و أخذ وام بانکی با مشاوران هتل توریستی در ارتباط باشید.

 

ارتباط با ما:

شماره تماس:

۰۹۱۱۱۲۴۴۷۹۷

۰۹۱۱۲۵۲۹۵۲۵

۰۹۱۱۱۵۶۳۱۲۶

اینستاگرام:

hotel-touristi-iran

ایمیل:

af.valipoor@gmail.com

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.